Afad açıkladı

Afad açıkladı

Günlerdir" başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde etkili olan sis ve pus bugün de günün belli saatlerinde etkili olacak. Öte yandan yurdun birçok bölgesi için de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. İşte 17 Ekim Çarşamba yurtta hava durumu.

Editor: Haber Editörü
17 Ekim 2019 - 12:17

Hava durumu 17 Ekim raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere yurdun birçok bölgesinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nin genelinde sis ve pusun da gün içerisinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Diyarbakır ve Muğla'nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Samsun çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise yurt genelinde azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.