Afad’dan 2. Açıklama

Afad'dan 2. Açıklama

İzmir'de çok sayıda vatandaş, deprem olduğunu belirten mesajlar paylaştı. Binlerce mesaj atılırken, yurttaşlar korktuğunu belirtti. İzmir ve çevre illerde etkili şekilde hissedilen depremin büyüklüğü açıklandı. Deprem saat 11.39'da meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, 5.1 olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 4.8 olarak revize etti.

Editor: Haber Editörü
08 Ağustos 2019 - 14:12

Kandilli'ye göre, deprem Ege Denizi'nde meydana geldi. Depremin yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleştiği aktarıldı. Kandilli'ye göre Ege Denizi'nde saat 11.47'de yerin 9.8 kilometre derinliğinde 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, Ege Denizi'nde meydana gelen ikinci depremin büyüklüğünün de 3.2'den 3.3'e revize etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "İlimizin Seferihisar ilçesi açıklarında saat 11.39'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle herhangi bir hasar ve can kaybı yaşanmamıştır. Tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." denildi.
İzmir, depremle sallandı.Saat 11.39'da 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.Deprem anında vatandaşlar çok sayıda mesaj paylaştı.Depremden korktuklarını ifade eden yurttaşlar, çevre illerdeki vatandaşların da depremi hissettiğini yazdı.Edinilen bilgilere göre, deprem, Aydın ve Manisa'da da hissedildi.

DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ REVİZE EDİLDİ

Kandilli Rasathanesi, 5.1 olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 4.8 olarak revize etti.Kandilli'ye göre, deprem Ege Denizi'nde meydana geldi.Depremin yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleştiği aktarıldı.

BİR DEPREM DAHA

Kandilli'ye göre Ege Denizi'nde saat 11.47'de yerin 9.8 kilometre derinliğinde 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İKİNCİ DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ DE REVİZE EDİLDİ

Kandilli Rasathanesi, Ege Denizi'nde meydana gelen ikinci depremin büyüklüğünün de 3.2'den 3.3'e revize etti.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "İlimizin Seferihisar ilçesi açıklarında saat 11.39'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle herhangi bir hasar ve can kaybı yaşanmamıştır. Tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." denildi