Ankara’da otelde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında...

Ankara’da otelde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında konuştu.

Gündemi oldukça meşgul eden bir konu Kaf’tancıoğlu hakkında mah’kemenin verdiği karardı. Bir çok si’yasi li’der bu konuda açıklamalar da bulundu ve yorumlar yaptı bunlara bir yenisi daha eklendi.Sa’adet Par’tisi Genel Başkanı Temel Karamol’laoğlu’ndan da açıklama geldi.

Editor: Haber Editörü
09 Eylül 2019 - 17:11 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 17:17

Milli görüşçüyüz diyen Saa’det Liderinin açıklamaları çok konuşulacak cinsten.Canan Kaf’tancıoğlu’na verilen 9 sene 8 ay 20 günlük ha’pis ce’zasına karşı çıkan Saa’det Par’tisi Genel Başkanı Temel Karamo’llaoğlu, “Farklı fikirlerde ve kanaatlerde olan, zıt inan’çlara sahip olanlar bile bir ülkede huzur içinde yaşayabilmeli, fikirlerini ve düşüncelerini ter-re başvurmadan dile getirebilmelidir” diyerek konuştu.Temel Karamol’laoğlu, Ankara’da otelde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında konuştu. Karamol’laoğlu, memleketin prob’lemlerinin belli olduğunu dile getirerek, “Ada’let, adeta bir numaralı meselemiz, ada’let bir kişinin dudağı arasında. Onun söylediği hü’küm haline geliyor ve ic’ra ediliyor.Fikir ve düşünce hürriyetine her şeyden daha çok önem veren Sayın Cumhurbaşkanı, okuduğu bir şiirden dolayı ha’pse girmiş bundan dolayı ad’alet duygusunu iyice özümsemiş ve benimsemişti. Hep ada’letten bahsediyordu, şimdi de ada’letten bahsediliyor ama onun o zamanki terennüm ettiği ada’letten eser kalmadı. Onun okuduğu şiirleri değil belki bizim de hoşumuza gitmeyen şiirleri okuyanlar şimdi hemen ha’pse so’kulabiliyorlar” dedi.

CANAN KAF-TANCIOĞLU’NUN ALDIĞI CE-ZAYLA MUTLU OLANLAR BULUNUYOR

Farklı fikirde olanların kendi fikir ve düşüncelerini terennüm etmekte endişe duyduklarını ifade eden Karamol’laoğlu, şöyle konuştu:Israrla söylüyoruz. Ada’let sizin ha’smınıza gösterdiğiniz ada’let duygusuyla ölçülür. Siz has’mınızı a’cımasızca, temel ada’let kurallarını bir kenara iterek e’z’meye kalkarsanız orada ada’letten bahsedilmez. Ada’letin tesis edilmesi ise kucaklaşmayı gerektirir.Farklı düşüncede ve kanaatlerde olan, zıt ina’nçlara sahip olanlar bile bir ülkede huzur içinde yaşayabilmeli, fikirlerini ve düşüncelerini ter-re başvurmadan ifade edebilmeliler. Ve bu konuda Sayın Ka’ftancıoğlu hakkında geçmişte söylediği birtakım sözlerden dolayı ağır bir ce’za geldi. Buna sevinenler, alkışlayanlar var. Peki onu sevenler, onu alkışlayanlar ne olacak?” diyerek sözlerini noktaladı.