İnci firması kepenk kapattı

İnci firması kepenk kapattı

Ünlü Firma" Sonunda İflasını Açıkladı.Özellikle deri ayakkabı alanında sektörünün öncüsü olmuş asırlık ayakkabı markası İnci Deri daha önce iflasını istemişti, borçlarını ödemekte ve finansmanda güçlük çektiği için birçok çeki karşılıksız çıkmış ve firma icralarla yüz yüze kalmıştı.

Editor: Haber Editörü
12 Ekim 2019 - 22:20

Asırlık firma krize dayanamadı ve kepenk indirdi. Şirketin Eyüpsultan’da bulunan genel merkez binası, yüzlerce mağazası ve internet sitesi kapandı.

İFLAS DAVASI DEVAM EDİYOR

İnci Deri hakkında geçen yıl açılan iflas davası ise sürüyor. Diken’den Ali Yılmaz’ın haberine göre Hotiç, Beta, Eser, Yeşil Kundura gibi ünlü ayakkabı firmalarının konkordato davaları sürerken, İnci Deri de hacizler ve iflas davalarıyla gündemde. Bir dönem, 100’e yakın mağazası bulunan İnci Deri’nin mağazalarının tamamına yakını kapandı.Firmadan alacaklı bir firmanın haczi için gidilen şirketin Eyüpsultan Nişancı Mahallesi’ndeki merkez binasının kapalı olduğu belirlendi. Firmanın internet sitesine girildiğinde ise “Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere” deniyor. Lakin, aynı mesaj günlerdir sitede yer alıyor.Söz konusu davaya çok sayıda firma ve işçi de müdahillik talebinde bulundu. Üstündağ Ayakkabı ve Ayakkabı Malzemeleri Ltd Şti, TMT Grup Promosyon Makine İthalat ihracat Şti, Ederned Kurumsal Çözümleri AŞ ve Yapı Kredi ve ING Bank, müdahillik talep eden şirketler arasında yer aldı.Türkiye’nin Ünlü Markası İflas Etti! Yüzlerce Şubesi İnternet Sitesi Bile Kapandı
Türkiye’nin ünlü ayakkabı ve deri markası, asırlık çınar firmanın merkez binası bom boş kaldı, yüzlerce mağazası ve internet sitesi kapandı. Alacaklılar firma yetkililerine ulaşmaya çalışıyor. Şirket merkezine gelenler elleri boş şekilde dönüyorlar.Firmanın Eyüp’te bulunan Flatofiste’teki merkez binasına giden alacaklılar eli boş dönerken, faaliyetlerin Harbiye’deki bir otel odasından yürütüldüğü kaydediliyor.Öte yandan, Servet Sorkuncuk’un 3 milyon liralık alacağını tahsil edememesi nedeniyle açtığı iflas davası da devam ediyor. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesinde görülen davanın bir sonraki duruşması kasım ayı ortasında.Ayakkabı sektörünün önemli markalarından İnci Deri’nin temeli 1917’te atılmıştı. Türkiye’nin birçok AVM’inde ve lüks semtlerinde şubeleri bulunuyordu.Şirket davanın reddini istedi.
İnci Deri AŞ adına yapılan savunmalarda ise davanın reddine karar verilmesi istendi. Şirket avukatları, Sorkuncuk tarafından açılan davadaki alacak iddiasının gerçeği yansıtmadığını savundu.Dava 27 Haziran’da.İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, yargılamanın 27 Haziran’da yapılmasına karar verdi.